İleride anne ya da babanızın mesleğini sürdürmek ister misiniz?
Çok istiyorum.
Farklı bir alanda çalışmak isterim.
Kendim bir şey yapamazsam belki o zaman
Devam ettirebilecek bir meslekleri yok
 
  
 
 
   
Gereksiz Bilgiler / H&B
Bitkiler Böcek yer mi?

Eğer hiç bitki yada çiçek büyütmedinizse, büyük ihtimalle onların ne kadar zarif ve zararsız olduklarını düşünürsünüz. Fakat böceklerle beslenen en az üç çeşit bitki vardır ve her biri bir hayvanı yiyecek yapacak kadar akıllı ve zalimdir. Bunların en bilineni Borneo ve  tropikal Asya’da büyüyen Pitcher bitkisidir. Pitcker bitkisi böcekleri çekmek için dışarı tatlı meyve suyu salgılar. Kurbanlarını cezp ettiğinden iyice emin olmak için kırmızı renkle kaplanır. Böcekler üzerlerine gelip bakar ve özsuyunu içerler. Bir sürahiye benzeyen bitkinin kenarına tırmanırlar. Pitcher ‘ın içi böcek aşağı kaysın ve kendini durduramasın diye çok kaygandır. Aşağıda çok güçlü bir sıvıdan oluşan banyo onu beklemektedir. Böcek düştüğünde sıvı işini yapmaya başlar ve böceği sindirir. Sonuç olarak bitkinin yiyeceği olur.

Sundew bir başka kurnaz böcek yiyen bitkidir.Her birinin üstteki yaprağı böcekleri çeken yapışkan sıvıyla kaplı tüylü çıkıntılara sahiptir. Bu yapışkan sıvı bitkiye adını veren çiy tanelerine benzer. Böcek bu tüylerden birine dokunduğu an yapışıp kalır. Sonra diğer tüyler böceği çok iyi paketleyinceye kadar yaprağın merkezine doğru hareket ederler. Zavallı kurbanın etrafını saran sıvı onu sindirmeye başlar. Yaklaşık iki gün sonra iş tamamlanmıştır ve tüylü dokunaçlar tekrar açılır.Kuzey ve güney  Carolina’nın bazı kısımlarında Venüs sinek tuzağı diye bir bitkiye rastlarız. Bu bitki bütün böcek yiyicilerden daha iyi çalışır.
Çenelerini açmış gibi açılmış yapraklarıyla oturur ve Bir sinek yaprağıyla birlikte büyüyen tüylerine dokunduğunda bitki onu bir kapan gibi ısırmaya çalışır. Sinek bitkinin özsularıyla sindirilir ve sonra yapraklar tekrar açılır.