İleride anne ya da babanızın mesleğini sürdürmek ister misiniz?
Çok istiyorum.
Farklı bir alanda çalışmak isterim.
Kendim bir şey yapamazsam belki o zaman
Devam ettirebilecek bir meslekleri yok
 
  
 
 
   
Gereksiz Bilgiler / İcatlar
Çizgi Filmi Kim İcat Etti?

İlk çizgi filmi kimin yaptığını kimse bilmiyor fakat onları ünlendiren Walt Disney’di. Disney 1928’de ilk Mickey Mouse çizgi filmini yarattı. Birkaç yıl sonra ilk uzun çizgi film olan Pamuk Prenses Ve Yedi Cüceler’i yaptı. Film yapmak için  binlerce resim gerekir. Siz bir Disney çizgi filmi seyrederken, gerçekten binlerce resim seyrediyorsunuz – saniyede 24 resim!

Günümüzde çizgi filmler gelişen teknoloji sayesinde sanatın bir dalı sayılmamaktadır ancak Rönesans zamanında çizgi filmler sanatın en büyük parçasını oluşturuyordu.Gazete ve magazinler bu çizgileri haberleri verirken eğlenme amaçlı kullanmaya başladıkları zaman çizgi film adıyla anılmaya başlandı.
İlk komedi çizgileri 1900 yıllarında oluşturuldu Richard Outcault 1902’de ‘’Baster Brown’’ yarattı.Baster Brown ülkede çok popüler hale geldi ve bütün ülkedeki çocuklar Baster Brown kıyafetleri giymek istediler.
Günümüzde komedi kitapları eğitmek maksatlı yazılmakta  tarih, fiziksel konular içeren kitaplar, klasik eserler ve romanlar komedi kitapları halie getirilerek çocuklara sunulmakta.

SORULARI CEVAPLAYIN

1-Eğer birşey canlandırıldıysa, o duruyor mudur yoksa hareket mi ediyordur?

2-İlk Mickey Mouse filmi çıktığında, onun cik cik (fare sesi) sesini kimin yaptığını tahmin edebiliyormusunuz? 

3-Yedi Cücelerden kaç tanesinin adını söyleyebilirsiniz?  

4-Bir animatör illüstratör ile aynı mıdır? 

5-Eğer kendi çizgi film karakterinizi yaratabilseydiniz,bu bir insan mı , hayvan mı yoksa başka birşeymi olurdu? Ne isim koyardınız?