7-17 Uluslararası Karikatür Yarışması

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarını anlamlı kılan, her yıl büyük bir özveriyle tüm dünya çocuklarının coşkusunu ekranlarımıza taşıyan Türkiye Radyo Televizyon Kurumu, Karikatür Vakfı’yla birlikte, bu büyük organizasyonun 25. yılı etkinlikleri kapsamında, çocuklararası '7-17 ULUSLARARASI KARİKATÜR YARIŞMASI' açmıştır .

7-17 Uluslararası Karikatür Yarışması’nın amacı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı uluslararası düzeyde kutlamak, bu bayram sevincimizi dünya çocuklarıyla paylaşmak, çocuklar arasındaki kardeşlik, sevgi, dostluk bağlarını geliştirmek ve onları barışcıl bir geleceğe hazırlamaktır.

*7-17 Uluslararası Karikatür Yarışması 7-17 yaşları arasındaki tüm dünya çocuklarına açıktır.

*Yarışma konusu serbesttir. Karikatürcüler diledikleri konuda çizebilirler.

*Karikatürler A4 ya da A3 boyutlarında her tür kağıda istenen teknikle, siyah-beyaz, renkli olarak çizilebilir.

*Bilgisayar ortamında tasarlanmış karikatürler CD ROM'a kaydedilmiş olarak postayla, ya da
JPEG formatında 300 dpi çözünülürlükte internet üzerinden gönderilebilir.
*Karikatürcüler en çok üç karikatürle yarışmaya katılabilirler. Yarışmacılar karikatürlerinin arkasına ad-soyadlarını, doğum tarihlerini, okullarını, adreslerini yazmalıdırlar.

*Yarışmacılar karikatürlerini 15 Mart 2003 tarihinde kadar ‘7-17 KARİKATÜR YARIŞMASI - PK:364 YENİŞEHİR 06443 ANKARA’ adresine ya da internet üzerinden info@7-17.org elektronik posta adresine göndermelidirler.

*Ödüller, bir BÜYÜK ÖDÜL (1000$), dört BAŞARI ÖDÜLÜ (500$) ve plaket, diplomalar olacaktır. Ayrıca karikatürleri sergilenmeye değer görülen tüm karikatürcülere diplomalar gönderilecektir.

*Jüri, bir yabancı karikatürcü, iki Türk karikatürcü, bir pedogog, bir gazeteci, bir TRT temsilcisi, bir Karikatür Vakfı temsilcisinden oluşacaktır. Yarışma sonuçları 11 Nisan 2003 tarihinde basın, yayın organları ve internetten duyurulacaktır.
 

*Yarışmada ödül alan karikatürcüler 17-24 Nisan tarihleri arasında Antalya’ya davet edilecek ve TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği etkinliklerine konuk olacaklardır.

*Jüri tarafından seçilip, karikatürleri katologda yer alan karikatürcülere 7-17 Uluslararası Karikatür Yarışması Kataloğu, katılım belgesiyle birlikte gönderilecektir.

  *Gönderilen karikatürler geri gönderilmeyecek ve basım yayın hakkı 7-17 Uluslararası Karikatür Yarışması'nın olacaktır.

*7-17 Uluslararası Karikatür Yarışması Karikatürleri sergisi Türkiye içinde ve Türkiye dışında çeşitli kentlerde açılacaktır.

 


PK:364 YENISEHIR 06443 / ANKARA / TURKEY
info@7-17.org   www.7-17.org